Merdiveni basamak basamak bizimle çıkmaya hazır mısınız?

güzel kızlarımın doğumundan itibaren yaşadıkları ve yaşayacaklarını not edeceğimiz bi günlük bu adeta....

13 Mart 2010 Cumartesi

HADİ YELKOVAN DAHA HIZLI KOVALA AKREPİ


Sevdiğimiz insanı beklerkenki zaman nasıl geçer sizce...
Kolaymıdır anne-babanı bekleme zamanı...
Uzuuuuun zaman sonra onları tekrar görebilme arzusu ve heyecanı,aslında hızlı akıp giden zamandan dahada mı fazlasını bekler sabırsızlıkla?
Halbuki zamanın su gibi akıp gitmesinden,zamanı tutamamaktan şikayetlenip duran ben şimdi vaktin geçmediğini mi söylüyorum tutarsızca...
Mazur görün beni n'olur! Anne,baba ve kardeşleriN okadar özlemi okadar büyüdüki içimizde onların bize laf arasında bile kurdukları "yazın ordayız çocuklar,geliriz inşallah"cümlelerinin gerçekleşmesini sabırsızlıkla bekliyoruz.Zaman hemen geçiversede onları kapıyı sonuna kadar açıp koşar adımlarla merdivenleri birer ikişer inip karşılayacağımız gün hemen gelse.
CENNET GÜLLERİM;
Her nekadar kendime ifade etmekten bile sakınsamda gurbette yanlızlık çok zor.Çevremizde arkadaşlarımız ve dostlarımız olsada,en güzel anlarınızı kocaman ailemizden uzakta onlarsız sevdiklerimizle yaşasakda,onlarla paylaştığımız hüzün kadar bile tatlı olmuyor işte.Hele sizi onlarsız büyütmek,yaptığınız yeni şeyleri onlarsız yaşamak ,tatlılığınızı bile sanal alemde onlara göstermek acıtır oldu içimi.
Aile mefhumunun önemini yeterince anlatabilirmiyim,öğretebilirmiyim size onlardan uzak,bi cumartesi "hadi kızım babaannelere gidiyoruz"diyemeden yada bi pazar günü "kahvaltıya anneannelere gitmeye ne dersiniz"sözcüğünü kullanamadan onlarla iç içe olmadan size nasıl hissettiricem aile bağlarını? bilemiyorum.
Bu yüzdendir zamana dahi müdahale eder olduğum davranış.Her zaman mümkün olmasada ailelerimizle bir arada olmak ,gelecekleri zamanı sabırsızlıkla bekleyip o günleri yaşamak,sizi onlarsız büyüttüğüm zamanın acısını azda olsa beraber çıkarabilmek hep beraber.
Biliyorum sizde çekiyorsunuz bu özlemi,ikinize yetişemediğim zamanlarda birinizin babaannenin kucağında olması sizin içinde süper bi durum yada işimiz dolayısıyla evden ayrılırken anneanneyle kalmak bi yabancının kucağında kalmaktan daha muhteşem olsa gerek,hele bozuştuğumuz zamanlarda dedelere kaçmak şekerliklerle,kucağına atlayıp göremiyceğimi düşünüp saklandığınızı sanmanızı yaşamak güzel bi hayal değil mi bizim için....
Az bi vakitte olsa bu zamanları yaşamak istiyoruz bizde.Açılan her telefonda bıkmadan ne zaman geliyorsunuz diye sormamızın sebebi bu işte bi an önce kavuşmak size. Her ne kadar bu duygularımızı şimdiye kadar kendi içimizde saklayıp size söylemesekte burada teşir ettik içtenlikle.....
SİZİ ÇOOOOK SEVİYORUZ VE BİRAN ÖNCE ALANYAYA GELMENİZİ BEKLİYORUZ
4 AİLE FERDİ OLARAK 4 ÇARPI 4 GÖZLE :)